Vzor: Háčkovaný šestiúhelník - kytička

21. května 2014 v 13:19 | Lucie N. |  Jiné
Objevila jsem krásný vzoreček. Návod byl v angličtině, ale snadno pochopitelný. I přes to jsem pro vás nafotila a popsala návod vlastní :-). Háčkovala jsem z příze Camila a číslo háčku nevím, protože to je nějaký po mamce, neočíslovaný, stoletý :-D. Spotřeba příze není nijak veliká, spíš naopak, moc neubývá :-)). Podle ségry je to ten "babičkovský vzor", ale při zvolení vhodných barev jej jistě 'zmodernizujete'. Vrorečků na čtverečky není nikdy dost, a tento je prostě kouzelný. Já jej využiji na polštářek :-).


1. Začneme 6ŘO spojenými do kroužku.

2. 3ŘO (místo prvního DS), potom 1DS a 1ŘO. Dále ještě 5x *2DS, 1ŘO* celkem tedy 12DS.

3. Změníme barvu. Práci otočíme a háčkujeme 3DS, dále do stejného místa (do 2ŘO předchozí řady) ještě 1DS, 2ŘO, 2DS a 1ŘO. Do každé mezery tedy háčkujeme *2DS, 2ŘO, 2DS, 1ŘO*

4. Píchneme pod 2ŘO předchozí řady a uděláme pevné oko (abychom se dostali do té mezery mezi 2DS).

5. Uháčkujeme 3ŘO a ještě 6DS, 1ŘO. Do dalších mezer vždy 7DS a 1ŘO.

6. Změníme barvu. Práci obháčkujeme krátkými sloupky (7KS a potom KS ob jednu řadu. Snad je to pochopitelné, tím nám vzniknou okvětní lístky).

7. Změníme barvu. 3ŘO (místo 1. DS), 3PDS, 1ŘO, 1PDS do stejného oka (uprostřed lístku je 1PDS, 1ŘO, 1PDS), dále 4PDS, 1ŘO. Tak máme jeden lístek, u dalších je to stejné: *4PDS, 1ŘO, 1PDS do stejného oka a pak zas 4PDS a 1ŘO.

Máme hotovo :-))))!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Adéla Adéla | 27. května 2014 v 21:37 | Reagovat

Ahoj :) Strašně mě háčkování baví, ráda bych udělala něco podobnýho, co jsi dělala ty(to tvé je luxusní), ale i přesto, že máš skvělej návod, prostě to nechápu :D (prosím, neměj mě za vola :D) I když háčkovat umím už dlouho, pořád nevím, co znamenají různé zkratky, prostě si háčkuji jak chci a co chci(potom to taky tak vypadá)...Rozhodně to budu pořád zkoušet, a třeba se někdy i já k takovému pěknému výsledku jako máš ty,  také dopracuji ;) Měj se hezky .)

2 Lucie N. Lucie N. | Web | 31. května 2014 v 13:27 | Reagovat

[1]: Škoda, že si nenapsala nějaký kontakt :( bych ti to ráda nějak vysvětlila :-), tak aspoň tady Ti napíšu, co jaké zkratky znamenají (co jsou v tom návodu)

ŘO- řetízkové oko (nahodíš,protáhneš)
KS- krátký sloupek (píchneš do očka, nahodíš, protáhneš)
DS- dlouhý sloupek (nahodíš, píchneš do očka, nahodíš, protáhneš)
PDS- polodlouhý sloupek (nahodíš,protáhneš,nahodíš a protáhneš všemi oky na háčku)
PO- pevné oko (píchneš do oka, nahodíš, protáhneš a potom protáhneš druhým okem na háčku)

Pěkně jsem se do toho zamotala teda a asi i pak blbě popsala :D když napíšeš, tak ti to vysvětlím líp (snad) :-)

3 Nikola Nikola | E-mail | 24. června 2014 v 13:48 | Reagovat

Ahoj, jsi neuvěřitelně šikovná mladá dáma. Potřebovala bych s něčím poradit. Bylo by možné Ti něco zaslat na mail? Mám jeden vzor se kterým se vážně delší dobu peru a nevím jak na to. Pomohla by si mi? Díky

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama