Září 2014

Gumičkuju...

25. září 2014 v 15:04 | Lucie N. |  Jak se mám?
Tak 'dlouho' jsem tomu odolávala, ale nakonec mi to nedalo a koupila si je. Ano, mám na mysli barevné gumičky, ze kterých se pletou (nejen) náramky. Abych pravdu řekla, tak se mi to prakticky vůbec nelíbí, ani ta zvířátka z toho, je to spíš takové DIY pro malé slečny :-). Ale dnes jsme s mamkou byly v takových zahradních/domácích potřebách a u pokladny měli pytlíčky s různ barevnými gumičkami. Ty namíchané se mi nelíbí vůbec (a byly i o 10Kč dražší :-D), ale pak mě tam zaujaly krásné neonové a to už jsem teda neodolala a musela je vzít :-).

Těžko říct, jestli to budu někdy nosit, ale jako takové zpestření je to fajn, když nemám zrovna co háčkovat (jelikož není z čeho) a prostě když jen tak sedím a koukám, tak jsem potom taková nervní.

Vyrábíte si doma tyto náramky, nebo i nějaké postavičky? :-)


Háčkovaný králíček návod // Crochet bunny pattern FREE

23. září 2014 v 19:36 | Lucie N. |  Hračky


Zdravím vás po dlouhé době! :-)
Celý víkend jsem pracovala na tomto zajíčkovi/králíčkovi a mooc se mi líbí, i když není dokonalý, ale je to můj první "plyšák". růžově jsem si představovala, jak udělám senační návod, jak na něj, ale je to teda dost pracné a nemám nápady (ani čas), jak to nějak hezky uspořádat, aby se vám to dobře četlo a chápalo :(, snad to bude takhle stačit :-).

Vyplňovala jsem ho jakousi umělou vatou z polštáře :-).


Vzor: Háčkovaná dečka

1. září 2014 v 12:05 | Lucie N. |  Dekorace
Ahoj všichni!
Konečně máme první školní den (ne)úspěšně za sebou.
Po příchodu nějakých lidí do třídy ze mě vyprchala i ta malá troška natěšenosti, ale co se dá dělat.
Hned na úvod vám ukážu háčkovanou dečku, kterou jsem dělala celkem dlouho, reps. jsem furt hledala nějaké vzory, když mě nějaký konečně zaujal, tak byl buď nečitelný, nebo se mi to kroutilo..no děs.
Nakonec jsem (nevim kde) narazila na takovou hvězdovitou dečku, která může být malá, ale dá se k ní přiháčkovat větší část, aby to byl už takový ubrus. :-) Vzoreček vám sem samozřejmě přikládám, nejsem žádný škrt! :-D
Mějte se krásně :-) !