Leden 2015

Blog byl přestěhován!!!

30. ledna 2015 v 14:31 | Lucie N.
Ráda bych vás upozornila na velkou změnu - založila jsem nový web (s vlastní doménou).
Články jsem samozřejm překopírovala tam!


Jak háčkovat: Ponožky

28. ledna 2015 v 6:34 | Lucie N. |  Oblečení
První návod je na světě a já vítám všechny čtoucí návštěvníky!
Tvorba videa mi zabrala 3 dny práce a to jsem měla u natáčení pomocníka, bez kterého by to bylo natočené ještě hůř, než nakonec je!
Natočit předmluvu, pak samotný postup, sestříhání, namluvení.. No, není to taková sranda, jak jsem si myslela, ale zatím musím říct, že mě to baví!


Doufám, že se na ten návod dá koukat a jde z něj i pochopit, jak si vlastně ty ponožky uháčkovat.. Vím, že je to katastrofálně udělané, ale přeci jen je to první návod, tak to omluvte :-)) třeba jej časem přetočím, až mi to půjde :-)

Jinak bych chtěla oznámit, že prodáváme naši zrcadlovku, protože si chceme pořídit Canon, kvůli kvalitě videí.
http://aukro.cz/nikon-d3100-objektiv-18-55mm-55-200mm-i5035577527.htmlNákupy 2.0 Knoflíky + krabička

25. ledna 2015 v 22:57 | Lucie N. |  Co používám?
Zdravím všechny, kteří ještě nespí!
Sháněla jsem nějakou krabičku nebo cokoliv jiného, do čeho bych mohla uschovávat své háčky.
A našla jsem!
Nejdřívě jsme se koukali u vietnamců, kde se mi jeden box opravdu moc líbil (byly na něm tématické obrázky - příze, jehly, nitě...), ale byl moc nízký, takže ty dlooouhé háčky by se do něj nevešly.
Koukli jsme se ještě tedy do Kiku a sehnali nejen plechovou krabičku s neskutečně roztomilým potiskem, ale i knoflíky.

Pozor! I když to vypadá, že je v krabičce knoflíků relativně hodně, tak to se vám jen zdá.
To by přeci nebylo ono, kdyby se prodejce nesnažil co nejvíc ušetřit a doprostřed 'skleničky' by nedal jakousi plastovou věc, aby byly knoflíky okolo ní.. Co z mého rádoby vysvětlování plyne? Že je tam tak o 1/2 míń knoflíků, než se na první pohled zdá.
Za toto balení s jehelníčkem na víčku jsem zaplatila 55Kč.

Ovšem abych jen nenadávala - z téhle krabičky jsem fakt unešená!
Taky se vám tak líbí ta micinka? :-)
Asi si do ní nalepím nějakou látku, nebo papír.. Protože v ní háčky dělají logicky neskutečný rachot!
Stála 79Kč.

Ještě vám sdělím jednu věc - dnes jsem natočila první návod (na ponožky) tak snad se mi zítra podaří jej sestříhat, nejdéle v úterý navečer bude určitě na youtube! :-)

Dobrou noc!!


První video je na světě!

24. ledna 2015 v 18:07 | Lucie N.
Krásný podvečer všem!
Dnes jsem se konečně dokopala dočkala mého prvního natáčení, které jsem absolvovala hned dvakrát kvůli jednomu videu.. Proč? Protože jsem se včera nějak moc rozkecala a pak jsem musela hrozně částí vystřihávat, tak jsem to dneska radši přetočila. Tu kvalitu jsem úplně zpackala - to je tak, když si hrajete s nastavením když to neumíte!
Za to se tedy strašně omlouvám a nebojte, příště to bude lepší :-)!


Připravuji intro!

21. ledna 2015 v 12:05 | Lucie N. |  Jak se mám?
Zdravím všechny z krásně zahřáté postele! :-)
Po třech hodinách úporného hledání, koumání a tvoření jsem konečně dokončila intro pro má (budoucí) videa.
Dělám ho v PowerPointu (taky vás to překvapilo?) a musím říct, že kdybych se plácala s nějakým neznámým programem, tak mě asi klepne, protože se strašně nerada učím nové věci co se technologií týče. Takže PowerPoint + Photoshop je dokonalá kombinace pro amatéra jako jsem já :-) !
Intro uvidíte v akci samozřejmě až při prvním videu, ale teď vám můžu zatím ukázat alespoň jak vypadá (bez animací).
Stejně si myslím, že ho ještě tak 10000x předělám, jak se znám..


Snad se vám bude lbit! :-)

Nákupy 1.0

20. ledna 2015 v 19:56 | Lucie N. |  Co používám?
Krásný večer všem! Přišly mi dva balíčky z mého oblíbeného Ebay. Objednávala jsem si dlouhé háčky na tuniské háčkování a pak jakési 'zavírací špendlíky' na háčkování nebo pletení. Teda úplně řesně nevím, k čemu to má původně sloužit, ale u zahraničních youtuberek i blogerek, které to používají k označení začátku řadu při háčkování bez ukončování řady, což mi přišlo strašně praktické a lepší, než stále stříhat kousky příze a označovat si to s ní.Háčky přišly za 10 dní od zaplacení, což je za ten půl rok, co na ebay nakupuji, rozhodně nejrychlejší dodání! Cena také perfektní, prostě nemůžu nic vytknout, možná jen, že jsou některé háčky docela křivé, ale to jsou i jiné, které jsem už měla. V sadě najdete 11 barevných háčků různých velikostí (rozhodně si vyberete).


A další tu máme ta (říkejme tomu) značítka. V jednom balení jich má být 100.. To mi moc nepřijde, ale počítat to opravdu nebudu, budu jim věřit :-).
Nové plány? Videa!

15. ledna 2015 v 14:27 | Lucie N. |  Jak se mám?
Zdravím všechny háčkovací fandy (vlastně fanynky) :-) ! Je to už nějaká doba, kdy mě napadlo natáčet videa. Ne, nechtěla jsem točit make up tutoriály, co jsem dostala k vánocům apod., ale něco JINÉHO.

Mým obrovským koníčkem je háčkování, ale přiznejme si, že výběr z českých návodů není tak široký, jako z těch anglických (nebo i španělských apod.). Když už najdu pěkný návod, musela bych za něj zaplatit. A to mě přestalo bavit. Začala jsem tedy hledat cizojazyčné, konkrétně anglické tutoriály a naučila se jim celkem obstojně rozumět.

Co tím chce básník říct? Že jsem se rozhodla vnést do českého internetu více těch návodů, aby i ti, kteří anglickým návodům nerozumí, nebo je nechtějí překládat, měli více inspirace pro své tvoření.

Samozřejmě nemám v úmyslu brát cizí návody a doslova a do písmene je přeložit, to ani náhodou. Naučila jsem se díky nim spoustu nových vzorečků, včetně jednoho, ze kterého jsem naprosto nadšená - tuniský vzor. Asi ho ale budete znát, není to jen jeden vzoreček, ale jedná se o háčkování dlouhým háčkem, kterým vykouzlíte třeba i vzor vypadající jako pletený :-).

Také jsem přišla na to, jak se dělají "copánky".. Prostě vzorek, který je hodně častý u pletení, ale dlooouho jsem nikde nemohla najít, jak by se dal uháčkovat.

Nebudu to tu dále rozvádět, zkrátka a jednoduše chci začít natáčet videa na YOUTUBE s (doufám) užitečnými návody pro české slečny a ženy a tím je samozřejmě motivovat k tvoření :-).

Pro kvalitu videí jsme zatím udělali maximum a zrovna levné to nebylo - mikrofon, světla.. Doufám tedy, že vás to zaujme a budete se na mě rády koukat.

Na youtube mě najdete na tomto odkazu: https://www.youtube.com/channel/UC3GIFcEMibhFPWIq9taXJbA

Každopádně ale prosím nečekejte hned zítra video, ani pozítří.. Jsem na tom časově strašně špatně - práce, škola, a když už mám chvíli času, trávím ho se svým přítelem, před kterým natáčet nechci, pouze nějaké části, se kterými mi bude pomáhat. Nechci hned na začátku vydat 50 nepropracovaných videí a potom už nevědět, co natáčet - videa tedy nebudou třeba několikrát týdně. No, rozhodnute po první videu a uvidím, kolik mi to bude brát času :-).

Můžete mě začít sledovat i na instagramu (odkaz je v menu).

Prozatím vám všem přeji krásné lednové dny a budu se na vás těšit i prvního videa!
P.S. budu ráda (pokud sem ještě někdo chodí), když mi napíšete do komentářů, jestli vás taková videa budou bavit :-).