Jak se mám?

Připravuji intro!

21. ledna 2015 v 12:05 | Lucie N.
Zdravím všechny z krásně zahřáté postele! :-)
Po třech hodinách úporného hledání, koumání a tvoření jsem konečně dokončila intro pro má (budoucí) videa.
Dělám ho v PowerPointu (taky vás to překvapilo?) a musím říct, že kdybych se plácala s nějakým neznámým programem, tak mě asi klepne, protože se strašně nerada učím nové věci co se technologií týče. Takže PowerPoint + Photoshop je dokonalá kombinace pro amatéra jako jsem já :-) !
Intro uvidíte v akci samozřejmě až při prvním videu, ale teď vám můžu zatím ukázat alespoň jak vypadá (bez animací).
Stejně si myslím, že ho ještě tak 10000x předělám, jak se znám..


Snad se vám bude lbit! :-)

Nové plány? Videa!

15. ledna 2015 v 14:27 | Lucie N.
Zdravím všechny háčkovací fandy (vlastně fanynky) :-) ! Je to už nějaká doba, kdy mě napadlo natáčet videa. Ne, nechtěla jsem točit make up tutoriály, co jsem dostala k vánocům apod., ale něco JINÉHO.

Mým obrovským koníčkem je háčkování, ale přiznejme si, že výběr z českých návodů není tak široký, jako z těch anglických (nebo i španělských apod.). Když už najdu pěkný návod, musela bych za něj zaplatit. A to mě přestalo bavit. Začala jsem tedy hledat cizojazyčné, konkrétně anglické tutoriály a naučila se jim celkem obstojně rozumět.

Co tím chce básník říct? Že jsem se rozhodla vnést do českého internetu více těch návodů, aby i ti, kteří anglickým návodům nerozumí, nebo je nechtějí překládat, měli více inspirace pro své tvoření.

Samozřejmě nemám v úmyslu brát cizí návody a doslova a do písmene je přeložit, to ani náhodou. Naučila jsem se díky nim spoustu nových vzorečků, včetně jednoho, ze kterého jsem naprosto nadšená - tuniský vzor. Asi ho ale budete znát, není to jen jeden vzoreček, ale jedná se o háčkování dlouhým háčkem, kterým vykouzlíte třeba i vzor vypadající jako pletený :-).

Také jsem přišla na to, jak se dělají "copánky".. Prostě vzorek, který je hodně častý u pletení, ale dlooouho jsem nikde nemohla najít, jak by se dal uháčkovat.

Nebudu to tu dále rozvádět, zkrátka a jednoduše chci začít natáčet videa na YOUTUBE s (doufám) užitečnými návody pro české slečny a ženy a tím je samozřejmě motivovat k tvoření :-).

Pro kvalitu videí jsme zatím udělali maximum a zrovna levné to nebylo - mikrofon, světla.. Doufám tedy, že vás to zaujme a budete se na mě rády koukat.

Na youtube mě najdete na tomto odkazu: https://www.youtube.com/channel/UC3GIFcEMibhFPWIq9taXJbA

Každopádně ale prosím nečekejte hned zítra video, ani pozítří.. Jsem na tom časově strašně špatně - práce, škola, a když už mám chvíli času, trávím ho se svým přítelem, před kterým natáčet nechci, pouze nějaké části, se kterými mi bude pomáhat. Nechci hned na začátku vydat 50 nepropracovaných videí a potom už nevědět, co natáčet - videa tedy nebudou třeba několikrát týdně. No, rozhodnute po první videu a uvidím, kolik mi to bude brát času :-).

Můžete mě začít sledovat i na instagramu (odkaz je v menu).

Prozatím vám všem přeji krásné lednové dny a budu se na vás těšit i prvního videa!
P.S. budu ráda (pokud sem ještě někdo chodí), když mi napíšete do komentářů, jestli vás taková videa budou bavit :-).

Votocvohoz.cz

1. října 2014 v 14:39 | Lucie N.
Poslední dobou celkem často pokukuji po oblečení na Votocvohoz.cz, ale nějak se nemám k tomu tam opravdu něco koupit, až včera jsem to prubla (legíny), jen čekám, až mi přijde výplata Líbající
A jelikož mi doma leží nějaké oblečení, které bohužel neunosím, rozhodla jsem se ho tam 'hodit'.

Zatím tam je jen prakticky nový svetřík a košile. Svetr neunosím, protože já jsem tintě, takže v obchodech vybírám co neujplejší oblečení.. A s tímto svetříkem to nebylo jinak - doma jsem po prvním vyprání zjistila, že mi je dost krátký.
Tak nevim, jestli neumim prát, nebo vylezu z obchodu a najednou od jednu velikost vyrostu..
A košili neunosím, protože mi prostě příde, že mi nesluší a nemám ji k čemu nosit :-D, ale je fakt, že je mi taky celkem kratší a já to prost nesnášim, když mi fouká na záda :-D

Každopádně pokud chcete, mrkněte se na MŮJ PROFIL :-)


Gumičkuju...

25. září 2014 v 15:04 | Lucie N.
Tak 'dlouho' jsem tomu odolávala, ale nakonec mi to nedalo a koupila si je. Ano, mám na mysli barevné gumičky, ze kterých se pletou (nejen) náramky. Abych pravdu řekla, tak se mi to prakticky vůbec nelíbí, ani ta zvířátka z toho, je to spíš takové DIY pro malé slečny :-). Ale dnes jsme s mamkou byly v takových zahradních/domácích potřebách a u pokladny měli pytlíčky s různ barevnými gumičkami. Ty namíchané se mi nelíbí vůbec (a byly i o 10Kč dražší :-D), ale pak mě tam zaujaly krásné neonové a to už jsem teda neodolala a musela je vzít :-).

Těžko říct, jestli to budu někdy nosit, ale jako takové zpestření je to fajn, když nemám zrovna co háčkovat (jelikož není z čeho) a prostě když jen tak sedím a koukám, tak jsem potom taková nervní.

Vyrábíte si doma tyto náramky, nebo i nějaké postavičky? :-)

Kresba: Elsa

31. srpna 2014 v 17:26 | Lucie N.
Ahojky.
Achjo, poslední den prázdnin a je takhle hnusně..
Tak fajn, zas tak moc mě to nevadí, doma bych byla tak i tak :-D
Poslední asi 3 dny mám nějakou tvořivou náladu, tak tvořím o 106.
Podle YT jsem nakreslila Elsu (bez nejpodrobnějšího návodu bych nenakreslila ani ten krk :-D).
Úplně spokojená s tím nejsem, ale na to, že jsem kreslící antitalent, se mi to snad docela povedlo.
Co říkáte?

Moje další splněné přání!

29. srpna 2014 v 20:45 | Lucie N.

Ahoj ahoj!
Musím se s vámi podělit o mojí ooobrovskou radost - mám konečně nový stůl.
A ne jen tak obyčejný!

On na fotce ten starý nevypadá nějak špatně, ale deska byla celá ošuntělá a čím dál víc na mě působil laciným dojmem.
Tak jsem si včera řekla, že přemluvím mamku, aby mi alespoň přispěla na nový. A juchůůů!
 
 

Reklama